Murat ŞAYLAN Pazarlama ve Marka Danışmanı

Ölçemediğini yönetemezsin. Satışlarını bölgeye, ürün kategorisine, zamana ve daha birçok kritere göre takip etmelisin. Gerçekleşmeleri önceki yıllarla kıyaslamalısın. Performansını ancak böyle değerlendirebilirsin. Ölçersen anlayabilirsin, ölçersen fark edebilirsin, ölçersen kontrol edebilirsin, ölçersen iyileştirebilirsin.

  Murat ŞAYLAN Murat ŞAYLAN

Blog Yazılarım

1999 yılından beri pazarlama üzerine makale üretiyorum. Bu süre zarfında 400?ün üzerinde makale yazdım. Bunların bazıları dergilerde ve internet sitelerinde yayınlandı. Bu makalelerimi bana ait farklı bloglar altında sınıfladım.

Marka Yönetimi başlıklı bloğumda; pazarlama, satış, perakendecilik, marka iletişimi ve benzeri konularda bilgi paylaşımı yaptığım yazılar bulunmaktadır. Aşağıdaki linke tıklarsanız bu bloğuma erişebilirsiniz.

muratsaylan.blogspot.com


Dikkatimi Çekenler başlıklı bloğumda; markalar dünyasındaki gelişmelere dair görüşlerimi paylaştığım kısa yazılar bulunmaktadır. Aşağıdaki linke tıklarsanız bu bloğuma erişebilirsiniz.

baksumarkalara.blogspot.com


Sektörel Bilgiler başlıklı bloğumda; incelemesini yaptığım sektörlerin büyüklüğünü ve potansiyelini anlattığım yazılar bulunmaktadır. Aşağıdaki linke tıklarsanız bu bloğuma erişebilirsiniz.

sektorlernedurumda.blogspot.com


Kent Markalaştırması başlıklı bloğumda; şehirlerin nasıl markalaşabileceğine dair yöntem ve stratejileri paylaştığım yazılar bulunmaktadır. Aşağıdaki linke tıklarsanız bu bloğuma erişebilirsiniz.

markakent.blogspot.com


Aile Şirketlerinde Sürdürülebilir Büyüme başlıklı bloğumda aile şirketlerinde sürdürülebilir ortaklık ve köklü şirket olmaya yönelik önerilerim bulunmaktadır. Aşağıdaki linke tıklarsanız bu bloğuma erişebilirsiniz.

ailelervesirketleri.blogspot.com.tr