Murat ŞAYLAN Pazarlama ve Marka Danışmanı

Hedefler, sektörünüzün potansiyeline ve olmak istediğiniz konuma göre belirlenmelidir. Sektörünüzden bihaberseniz hedefleriniz de gerçekçi olamaz.

  Murat ŞAYLAN Murat ŞAYLAN

İletişim

Uzmanlık alanıma dair aklınızda bir soru varsa lütfen çekinmeyin. Aşağıdaki erişim araçlarından biriyle bana ulaşabilirsiniz.

FİRMAM REFERANS NOKTASI PAZARLAMA ve MARKA DANIŞMANLIĞI LTD. ŞTİ.

ADRES Çengelköy Mahallesi, Kaldırım Caddesi, Orme Sitesi, 17.Blok Daire:4, Üsküdar, İSTANBUL

TELEFON +90 532 367 14 28 ( Murat ŞAYLAN )

E-POSTA bilgi@referansnoktasi.com

TWITTER @RekabetGucunuz


Danışmanlık için beni düşünüyorsanız
BUNLARI BİLMENİZDE FAYDA VAR

Uzmanlık alanım pazarlamadır. 1988 yılından beri pazarlamanın çeşitli alanlarında çalışıyorum. Gerek eğitimimden gerekse iş tecrübelerimden gelen bilgi ve becerilerimi iş dünyasıyla paylaşmak için 2004 yılında kendi danışmanlık şirketimi (Referans Noktası) kurdum. Danışmanlığa başladığım günden beri ulusal ve uluslararası yüzelliye yakın firmaya danışmanlık hizmeti sundum. Hepsinde de önemli başarılara imza attım. Beni görüşmeye çağıracaksanız aşağıdakileri bilmenizde fayda var.

  • Diğer danışmanlardan beni ayıran en temel özelliğim yaratıcılığımdır, sorunlara inovatif çözümler bulma becerimdir. Sizin tıkandığınız konularda ben hızla çözümler üretirim ve ilerlemenizi sağlarım.
  • Diğer danışmanlardan farklı olarak önerilerimi rakamsal verilerle rasyonelleştiririm. Yani önerilerim için ne kadar yatırım yapacaksınız, sonucunda ne elde edeceksiniz görürsünüz.
  • Türkiye?den dünya markalarının çıkmamasının bence 2 sebebi vardır; plansızlık ve özensizlik. Planlı ve özenli çalışırım.
  • Takım elbise giymem, ciddi görünmeye çalışmam, "tek bilge benim" edasıyla dolaşmam, sadece patronlarla muhatap olmam, çalışanlarınızı/yöneticilerinizi ezmem, iş olsun diye değişiklik önermem. Hazır önerilerim yoktur, şirketinizi, sektörünüzü, ürünlerinizi anlamadan öneriler getirmem, masaya dayanarak değil, veriye dayanarak konuşurum.
  • Benim size ne kadar faydalı olabileceğimi kestirebilmeniz için tecrübelerimden yola çıkarak yazdığım makaleleri okumalısınız. Makalelerim için muratsaylan.blogspot.com.tr adresine tıklayabilirsiniz. Yazılarımı okursanız görüşmemiz daha verimli geçer.
  • Danışmana ayrılan hiçbir bütçe yanlış verilen bir karardan veya yanlış yapılan bir yatırımdan daha pahalı değildir. Danışmanlığım süresince bana ödeyeceğiniz ücretin kat be katını size kazandıracağımdan emin olabilirsiniz.
  • Bana telefonla değil mail ile ulaşılmasını tercih ederim. Gün içinde mutlaka bir müşterime hizmet ediyorumdur ve bu hizmetin bölünmesini istemem. Telefon açanlara nazikçe e-posta atmalarını söylerim. Ne istediklerini, nasıl bir firma olduklarını kısaca açıklayan bir e-posta olması işimi kolaylaştırır.
  • Telefonlar veya mail ile fiyat soranlara asla teklif geçmem. Yüz yüze görüşmediğim, mekânını ve meramını bilmediğim firmalara teklif geçmem.
  • Her isteyene referans vermem. Ancak tüm şartlarda anlaştıktan sonra referans veririm. Eski müşterilerimin zırt pırt aranması hoşuma gitmez. Referans için müşterimdeki üst düzey bir yöneticiyi veya şirket sahibini veririm. Eğer onları bizzat kendiniz aramayıp sekreterinize veya başka bir asistanınıza aratacaksanız asla benden referans istemeyin.
  • Haftamın 1 gününü "danışmana bütçe ayıramayacak derecede" küçük olan işletmelere (esnaflara) ücretsiz danışmanlık yaparak geçiririm. Bir anlamda zenginden alır fakire veririm. :)